suma: 0,00 zł do kasy
Logowanie lub rejestracja
Farby i akcesoria malarskie renomowanych marek
882 753 683
darmowa-dostawa
zwrot-40-dni
top-producenci

Primacol Farba Betonowa - Mont Blanc 8Kg

Cena: 199,00 zł 199.00
  ( 1 kg = 24,88 zł )
ilość - +
Producent: PRIMACOL
Kod produktu: s7.495250193
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny

Opis

FARBA BETONOWA to farba dekoracyjna na spoiwie mineralnym.

Dzięki niej można stworzyć efekt betonu wibrowanego na ścianie (gładki i błyszczący), ale też charakterystyczne nierówności i wżery na powierzchni. 

Produkt jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych i gotowy do użytku bezpośrednio po otwarciu opakowania, wymaga jedynie wymieszania.

Farba betonowa w kolorze MONT BLANC idealnie wpisuje się w nowoczesny styl nie tylko domów, ale też budynków użyteczności publicznej. Świetnie sprawdza się w stylach industrialnych. Prezentuje się dobrze wśród szkła, metalu czy drewna. Powierzchnia pod farbę betonową nie musi być perfekcyjnie gładka - farba marki PRIMACOL zamaskuje drobne nierówności podłoża. Farbę betonową można stosować na tynki cementowe, wapienne oraz cementowo-wapienne oraz po odpowiednim przygotowaniu na płyty G-K.

Dane techniczne:

  • Farba dekoracyjna
  • Mineralna
  • Łatwa aplikacja
  • Efekt surowego betonu
  • Nowoczesne wnętrze

Przygotowanie podłoża: 

Aby uzyskać odpowiedni efekt farby betonowej musimy odpowiednio przygotować do tego podłoże. Nie powinno zatem być mokre, powinniśmy też zadbać o brak kurzu, zabrudzeń czy tłuszczu. Jeżeli na powierzchni znajdują się resztki wcześniejszych farb lub tynków - również należy się ich pozbyć. Podłoże luźne zagruntować gruntem głęboko penetrującym PRIMAGRUNT GP. Przed nałożeniem farby, powierzchnię powinniśmy zabezpieczyć jedną warstwą Kontakt Gruntu, aby zwiększyć jej przyczepność.

UWAGA: Farba betonowa Primacol nie toleruje gipsu. Zatem jeśli chcemy zastosować farbę betonową na tego typu powierzchnie - należy zastosować koniecznie dwie warstwy Kontakt Gruntu, aby powierzchnie zostały odizolowane.

Sposób użycia: 

Przed użyciem produkt dokładnie wymieszać. Podczas stosowania należy często mieszać farbę. Prace przeprowadzać w temperaturze powyżej 5oC, z dala od silnych źródeł ciepła. Nie dopuścić do nierównomiernego i zbyt szybkiego wysychania farby. Farbę nanosić wałkiem na powierzchnię do 1m2 a następnie zagładzać pacą. Pozwoli to pracować na powierzchni wystarczająco mokrej i podatnej na formowanie. Należy kontrolować stopień wyschnięcia farby, w razie konieczności farbę dokładać miejscowo. Farba betonowa umożliwia uzyskanie różnych efektów dekoracyjnych, w zależności od techniki nakładania oraz inwencji wykonawcy. Efekt końcowy uzależniony jest w dużej mierze od umiejętności wykonawcy i producent nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody związane z niewłaściwym stosowaniem produktu. Przed przystąpieniem do właściwej pracy należy najpierw dokonać próby na małej powierzchni.

 

KOLORY - FARBA BETONOWA PRIMACOL: 

Primacol farba betonowa ElbrusPrimacol farba betonowa Mont BlancPrimacol Farba betonowa Mount EverestPrimacol farba betonowa Broad Peak

 

 

Propozycje efektów dekoracyjnych:

Efekt betonu wibrowanego (gładka, błyszcząca powierzchnia):
Pierwszą warstwę nakładać wałkiem i zagładzić pacą, poczekać aż lekko przeschnie (farba powinna być jeszcze wilgotna, ale nie odkształcać się pod wpływem płasko ułożonej pacy). Następnie nałożyć drugą warstwę wałkiem i od razu przetrzeć pacą na gładko (paca ustawiona płasko). W czasie schnięcia całość przecierać płasko przyłożonym brzegiem pacy w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Intensywność przecierania decyduje o końcowym efekcie wybłyszczenia i przyciemnienia powierzchni. Nie należy wybłyszczać powierzchni zbyt długo, ponieważ może prowadzić to do rolowania oraz odpadania farby. Po 24h ścianę przetrzeć miękkim pędzlem w celu obsypania niezwiązanych ziaren i przystąpić do zabezpieczenia dekoracji.

Efekt betonu z wżerami (matowa powierzchnia):
Pierwszą warstwę nanieść wałkiem i zagładzić pacą ze stali nierdzewnej na grubość ziarna. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia na 12-24h, w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Nanieść drugą warstwę, również wałkiem. Natychmiast zagładzać nieregularnie pacą. W czasie zagładzania powstają charakterystyczne wżery i ubytki. Są one w tym efekcie pożądane – nadają charakterystyczny wygląd surowego betonu. W razie konieczności farbę można miejscami dokładać. Gdy powierzchnia nabierze pożądanego efektu pozostawić do wyschnięcia na 24h. Następnie przetrzeć ją pędzlem w celu obsypania niezwiązanych ziaren i przystąpić do zabezpieczenia dekoracji. Powierzchnię należy zabezpieczyć używając produktów z serii Primacol Decorative. Zapobiegnie to obsypywaniu się ziaren oraz ułatwi czyszczenie.

Wydajność: 1,5 – 2,5 kg /m2 (2 warstwy, wydajność Farby Betonowej jest uzależniona od chłonności i przygotowania podłoża, grubości nałożonych warstw, wykonywanego efektu, a nawet samego wykonawcy)

Pojemność: 8kg

 

Paleta kolorów

KOLORY - FARBA BETONOWA PRIMACOL: 

Primacol farba betonowa ElbrusPrimacol farba betonowa Mont BlancPrimacol Farba betonowa Mount EverestPrimacol farba betonowa Broad Peak

 

Farba betonowa, która pozwala stworzyć efekt betonu wibrowanego, ale też charakterystyczne nierówności na powierzchniach.

Kolor: MONT BLANC.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium