Logowanie lub rejestracja
Farby i akcesoria malarskie renomowanych marek
882 753 683
wysylka-dzis
darmowa-dostawa-40zl
zwrot-40-dni
top-producenci
CZYM SĄ FARBY HYBRYDOWE?
CZYM SĄ FARBY HYBRYDOWE?

Czym są farby hybrydowe? 

Farby hybrydowe ze względu na swoją trwałość i odporność są polecane do pomieszczeń intensywnie eksplodowanych oraz podatnych na zabrudzenia, takich jak kuchnia, pokój dziecięcy, salon czy korytarz. Z czego wynikają ich wyjątkowe właściwości? Sprawdź! 

Farby hybrydowe są nieco droższe niż inne preparaty do malowania ścian i sufitów, producenci zapewniają jednak, że charakteryzują się trwałością nieosiągalną dla konkurencyjnych produktów. Dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji łączą bowiem zalety klasycznych rodzajów farb, dzięki czemu są wytrzymałe jak farba olejna i estetyczne jak emulsja. 

 

Właściwości farb hybrydowych 

Farba hybrydowa tworzy na malowanej powierzchni powłokę ceramiczną, która jest: 

 

  • Hydrofobowa – oznacza to, że zabrudzenia nie wnikają w głąb, lecz zatrzymują się na powierzchni. Dzięki temu wystarczy przetrzeć zachlapaną ścianę, by usunąć zanieczyszczenia. 

  • Odporna na zmywanie i szorowanie – nawet silne pocieranie pomalowanej powierzchni nie doprowadzi do powstania błyszczących lub wyblakłych punktów. Ułatwia to usuwanie plam bez naruszania koloru. 

  • Odporna na osadzanie się kurzu – na powierzchni pomalowanej farbą hybrydową nie zbiera się kurz, dlatego preparat jest polecany dla alergików. 

Wszystko to sprawia, że farby hybrydowe zapewniają piękny wygląd ścian na długie lata – także w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach.

 

Jak malować farbą hybrydową? 

Malowanie farbą hybrydową nie różni się od malowania klasycznym preparatem. Przez przystąpieniem do pracy należy zadbać, by wszystkie przeznaczone do malowania powierzchnie były suche, a temperatura powietrza nie była niższa niż +10°C i wyższa niż +30°C. Farba charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem, dla najlepszego efektu warto jednak nałożyć dwie warstwy (w odstępie co najmniej 4 godzin).  

Zobacz nowość na rynku! Hybrydowa farba Bondex Smart Paint jest przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Zapewnia estetyczne, matowe wykończenie, a jednocześnie – jak zapewnia producent – jest 15 razy bardziej odporna na zmywanie i szorowanie niż farby standardowe.  

 

 To również może cię zainteresować:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl