suma: 0,00 zł do kasy
Logowanie lub rejestracja
Farby i akcesoria malarskie renomowanych marek
882 753 683
darmowa-dostawa
zwrot-40-dni
top-producenci
Zużyty sprzęt

Odbiór zużytego sprzętu

Kupując w naszym sklepie sprzęt elektryczny lub elektroniczny możesz skorzystać z bezpłatnej możliwości oddania nam starego, zużytego sprzętu.

Jeśli skorzystasz z opcji dostawy "Dostawa na terenie Poznania", odbierzemy od Ciebie zużyty sprzęt o ile pełni on taką samą funkcję co sprzęt dostarczony.

Nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu realizowany jest także w siedzibie naszego sklepu przy ulicy Czarnieckiego 12 w Poznaniu.

 

Przygotowanie zużytego sprzętu do odbioru:

- odłączenie wszelkich instalacji (w przypadku gazu może być to dokonane tylko przez osobę posiadającą uprawnienia)

- rozmrożenie i opróżnienie z wody lodówek i zamrażarek

- zabezpieczenie wszystkich ruchomych elementów

 

* Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1688):

  1. Dystrybutor obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.
  2. Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.
  3. Dystrybutor prowadzący jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jest obowiązany do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

Zwrotu zużytego sprzętu można dokonać także w punktach zbierania zużytego sprzętu:

  • REMONDIS Sanitech - ul. Górecka. ul. Górecka 104. Poznań
  • Gratowisko - Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284. Poznań
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium