Farby i akcesoria malarskie renomowanych marek

Mój koszyk

PRIMACOL FARBA ROYAL SILK 1KG - WSZYSTKIE KOLORY

Brak w magazynie
Sku:
PRIMACOL FARBA ROYAL SILK 1KG - WSZYSTKIE KOLORY
Producent:
PRIMACOL
Nasza cena 54,90 zł Normalna cena 73,90 zł
  • Szczegóły
  • Więcej informacji

Farba Royal Silk

Royal Silk to wysokiej jakości farba do użytku wewnętrznego, strukturą przypominająca powierzchnię jedwabnej tkaniny. Dzięki zawartości perłowych wypełniaczy, na dekorowanej powierzchni powstają migoczące refleksy, które zmieniają się w zależności od kąta padania światła. Przeznaczona do barwienia za pomocą kolorantów Primacol. Po wyschnięciu tworzy trwałą i odporną na zmywanie powłokę.

  • opakowanie: 1 kg
  • wydajność: 7-9 m2/kg
  • czas schnięcia: 24 h
  • narzędzie do aplikacji: pędzel, wałek, paca

Przygotowanie podłoża: Przeznaczona do stosowania na podłoża cementowe, cementowo-wapienne, płyty G-K, również uprzednio malowane. Podłoże powinno zostać oczyszczone z brudu i kurzu, odtłuszczone oraz równe, suche, mocne, niespękane. Resztki farb, tapet i niestabilnych tynków powinny zostać usunięte, ubytki zaszpachlowane. Świeże tynki cementowe oraz cementowo-wapienne należy sezonować przez okres przynajmniej 4 tygodni.

Sposób użycia: Przed przystąpieniem do właściwej pracy należy najpierw dokonać próby na małej powierzchni. Do wykonania całej powierzchni zaleca się użyć produktów z jednej partii produkcyjnej. Przygotowaną powierzchnię pomalować, co najmniej jedną warstwą Farby Gruntującej Primacol, którą należy zabarwić za pomocą Kolorantów na kolor zbliżony do farby Royal Silk. Na wyschniętą powierzchnię za pomocą pacy weneckiej nałożyć warstwę farby Royal Silk. Czynność tę należy wykonywać na niewielkich obszarach i w różnych kierunkach tak, by pokryć całą powierzchnię. Grubość nałożonej warstwy nie powinna być większa niż 1 mm. Podczas wysychania dekoracji krawędzią czystej pacy wygładzać powierzchnię, prowadząc pacę w różnych kierunkach. Dzięki tej czynności wydobywają się metaliczne refleksy. W razie potrzeby, po wyschnięciu (ok. 4h) nałożyć drugą warstwę i postępować analogicznie jak przy pierwszej. Po zastosowaniu produktu pomieszczenie należy wywietrzyć do utraty zapachu, a narzędzia umyć w wodzie z detergentem. Pełne właściwości wytrzymałościowe produkt uzyskuje po 28 dniach. Produkt wymaga od wykonawcy konkretnych umiejętności z zakresu aplikacji tego typu materiałów. Producent nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe użycie produktu.

Składowanie: Produkt należy przechowywać w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu w temp. 5-25oC, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie wystawiać na promienie słoneczne. Chronić przed zamarzaniem.

Okres trwałości: 3 lata od daty produkcji podanej na opakowaniu.

Więcej informacji
Marki PRIMACOL
Dostawa 24 godziny