Testery farb – sprawdzaj i dobieraj kolory

22-09-2017

Dobrze dobrane kolory ścian to podstawa udanej aranżacji każdego wnętrza. Bywa, że ciężko jest wyobrazić sobie efekt malowania – kolory wzorników, które oglądałeś w sklepie, mogą wyglądać inaczej na dużej powierzchni i w innym oświetleniu.

Zanim sięgniesz po puszkę z farbą – sprawdź, jak wybrany odcień będzie prezentował się na ścianie, którą chcesz pomalować. Skorzystaj z testerów farb – dzięki nim nie tylko doskonale dobierzesz kolor farby do pomieszczenia, ale również sprawdzisz jej jakość i efekt wykończenia powłoki.

 

Sprawdź kolor przed malowaniem

Testery farb to nic innego, jak próbki produktów – niewielkie opakowania (saszetki lub małe pojemniki z pędzelkiem) wystarczą na pokrycie ok. 1 m2 powierzchni ściany. To w zupełności wystarczy, by podjąć decyzję i sprawdzić, jak kolor pasuje do pomieszczenia.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz testować koloru na ścianie wystarczy, że pomalujesz próbką farby karton lub kawałek płyty gipsowej. Możesz ją później przykładać do ścian i sprawdzić, jak dany kolor będzie wyglądał w różnych pomieszczeniach – może się okazać, że wybrany odcień jednak nie pasuje do salonu, za to rewelacyjnie wygląda w inaczej oświetlonej kuchni!

Zobacz TESTERY FARB DO ŚCIAN I SUFITÓW

Dlaczego warto sięgnąć po tester farby przed malowaniem?

• Umożliwiają sprawdzenie, jak kolor farby będzie wyglądał w danym pomieszczeniu.
• Możesz przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda powłoka danej farby (satynowa, matowa).
• Pozwalają na swobodę i kreatywność – możesz zestawiać ze sobą różne kolory i tworzyć dowolne kompozycje.
• Przetestujesz jakość farby – czy nie chlapie podczas malowania, czy powłoka jest wystarczająco odporna i łatwa w utrzymaniu w czystości.

 

testery farb testery farb