Bezpieczne farby do pokoju dziecka

27-11-2017

Magnat wprowadza na rynek bezpieczne farby do pokoju dziecka. To kolorowe farby Magnat Care oraz biała farba Magnat Sypialnia Pokój Dziecka.

Magnat Sypialnia Pokój Dziecka Śnieżnobiała do sufitów

Co sprawia, że  Magnat Care to bezpieczna farba?

Magnat Care jest bezpieczna dla dzieci, szczególnie alergików.

• posiada funkcję oczyszczania powietrza z formaldehydu,
• ma ponadprzeciętną odporność na szorowanie i wielokrotne zmywanie, dzięki temu powłoki nie absorbują zabrudzeń i plam trudnych do usunięcia, a także są odporne na dezynfekanty,
• zawiera cząsteczki srebra, które chronią powłokę przed rozwojem bakterii,
• posiada ochronę przed rozwojem grzybów i pleśni,
• ma antystatyczne właściwości, dzięki czemu kurz nie przylega tak łatwo do powierzchni,
• zawiera hipoalergiczną formułę.

Na czym polega formuła ANTY FORMALDEHYD


By wyjaśnić na czym polega ta innowacyjna receptura farby ceramicznej Magnat Care musimy wyjść od zdefiniowania formaldehydu.
Formaldehyd, inaczej aldehyd mrówkowy, to substancja chemiczna mająca właściwości bakteriobójcze. W dużym stężeniu jest silnie trująca, jednak w formie rozcieńczonej ma zastosowanie w przemyśle i stykamy się z nią na co dzień. Formaldehyd może wywoływać reakcje alergiczne (pieczenie oczu, nosa, gardła,  pokrzywka, uczucie ucisku w klatce piersiowej oraz świszczący oddech, zmęczenie i bóle głowy).

Źródło: hipoalergiczni.pl

Udowodniono, że formaldehyd jest jednym z czynników wywołujących astmę oskrzelową, szczególnie u dzieci zamieszkujących pomieszczenia wyposażone w meble z płyt wiórowych – tłumaczy prof. dr hab. inż. Adam Grochowalski, Kierownik Laboratorium Analiz Śladowych w Zakładzie Chemii Analitycznej Instytutu Chemii i Technologii Nieorganicznej Politechniki Krakowskiej.

Źródło: www.magnatfarby.pl

Jak się go pozbyć, jak go uniknąć? Należy wietrzyć pomieszczenia, zadbać o dobrej jakości system wentylacyjny, używać ekologicznych materiałów do budowy i wykończenia domu, malować ściany farbami, które poprawiają jakość powietrza. I tu UWAGA!  Magnat Care redukuje poziom formaldehydu (nawet o 98%)*. Farba zawiera innowacyjne składniki, które wychwytują z powietrza  formaldehyd i zamieniają go w niewidoczne cząsteczki pary wodnej.

salon anty formaldehyd

* Wyniki uzyskane w badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych na zlecenie FFiL Śnieżka SA, przedmiotem których jest statyczny proces redukcji formaldehydu (HCHO). W jego trakcie powłokę  pomalowaną farbą MAGNAT CARE  umieszcza się w komorze zamkniętej, o  wysokim stężeniu formaldehydu, tj. (1000 µg/m³),z której po 24 godzinach pobiera się próbkę powietrza i określa poziom HCHO pozostałego w komorze. Szybkość i skuteczność procesu redukcji formaldehydu oraz czas jego wiązania przez wymalowanie wykonane farbą MAGNAT CARE zależą od: stężenia HCHO w pomieszczeniu, cyrkulacji powietrza, kubatury pomieszczenia, wielkości wymalowanej powierzchni (m²).